Költözési információk 2.: Óraátírás

A birtokbaadáshoz kapcsolódó tudnivalókról szóló sorozatunk második részében a közműórákról, illetve azok átírásáról lesz szó - egy új építésű lakásnál ebben is van eltérés a használtakhoz képest.

A ház mind a 182 lakásához, valamint az üzletekhez tartozik egy-egy hőmennyiségmérő-, villany-, hideg-, és melegvíz-óra, melyek a folyosókon, falba épített szekrényekben találhatók. Itt vannak az elzáró kapcsolók- és szelepek is, így egyetlen mozdulattal áramtalaníthatja, víztelenítheti lakását, illetve lezárhatja a lakás fűtését. Ez nem csak javításkor jön jól, hanem műszaki probléma esetén akkor is gyorsan meg lehet szüntetni az ázást, ha a lakás tulajdonosa nincs otthon. Az órákkal a lakónak amúgy semmilyen szinten nem kell foglalkoznia, a szakemberek olvassák le és tartják karban azokat. A lakás birtokbavételét követően azonban gondoskodni kell az átíratásról, a következők szerint.

1. Hőmennyiségmérő
Ezzel az órával semmit sem kell csinálni, mivel a fűtés elszámolását a társasház (közös képviselő) végzi, minden lakó havonta kap elszámolást a fűtés és melegvízhasználatról. Az elszámolás módjáról sorozatunk következő részében is foglalkozunk, de arról igény esetén a közös képviselő is ad felvilágosítást, illetve kérdésekkel is hozzá lehet fordulni. Az átadáskor leolvasott óraállást a birtokbaadási jegyzőkönyvben rögzítjük, a jegyzőkönyvet pedig megküldjük a közös képviseletnek, így a következő hónaptól már a lakó kapja a fűtésszámlát.

2. Villanyóra
A villanyórákat az ELMÜ ellenőrizte és plombálta, az átíratást a Metrodom végzi. Ehhez a lakóknak birtkbaadáskor csupán egy meghatalmazást kell aláírnia, illetve az ELMÜ-s nyomtatványt kitöltenie, amivel munkatársaink eljárhatnak az ELMÜ-nél. Az átírás a birtokbaadási jegyzőkönyvre felvett óraállással történik, a folyamat időigénye az ELMÜ terheltsége miatt elérheti a 2-3 hónapot is, ezt követően fogja a szolgáltató elkezdeni a leolvasást, illetve a számlák küldését.

3. Vízórák
A hideg-, és meleg-vízórákra egy háromoldalú, úgynevezett díjmegosztási szerződést kell kötni, amelyet a szolgáltató, a társasház és a lakó ír alá. A közös képviselő által aláírt díjmegosztási szerződéseket birtokbaadáskor kapják meg ügyfeleink, vagy a postaládájukban találják meg. A szerződést ki kell tölteni (óraállás, személyes adatok, aláírás) és a közös képviselőnek leadni! Az összegyűjtött szerződésekkel a közös képviselő kezdeményezi a Vízműveknél a mellékvízmérők átírását, így azzal a lakóknak nem kell foglalkozniuk! Egy-két hónap múlva jelentkezik a Vízművek megbízottja, hogy leplombálja az órákat, végül megtörténik az átírás. A teljes ügymenet így 2-3 hónapot vesz igénybe, ezért az első számlára június előtt senki se számítson!

VEGYE FEL

A KAPCSOLATOT

ÉRTÉKESÍTŐINKKEL