Tudj meg többet Kláriról: Klári, a fekete öves világjobbító
Ha Klárin múlna, a világ máris ezerszer jobb hely lenne, de legalábbis tisztább, vidámabb és sokkal élhetőbb. Sosem nyugszik, Klári maga a zöld energia.
Úgy kezdődött minden, hogy kiskorában beleszeretett egy zöld rollerbe, és onnantól kezdve nem ment nélküle sehova. Mintha összenőttek volna, de Klári nem a technikáját csiszolta, hanem a kilométereket gyűjtötte. Vagy egyszerűen csak nem volt türelme kivárni, míg megérkezik a villamos, de miért is tette volna, amikor a rollerével annyi idő alatt célba is ért?
Klári igazi Z generációs lány. Meg sem fordult a fejében, hogy beülhetne egy irodába dolgozni – egyáltalán az ülés, mint olyan, sem jutott még az eszébe soha. Ha valaki, ő aztán tudja, mit akar: megváltani a világot. Első lépésként pedig megszervezni, hogy rollerrel közlekedni ne csak egy választható lehetőség legyen a sok közül, hanem mindenki azt akarja választani. És ha már megvan a világmegváltó ötlet, szervezett is rá egy startupot. A „szervezést” nála úgy kell érteni, hogy egész nap jön-megy (a rollerével), és tárgyal, intézkedik. Bár szerinte inkább lubickol, mint hal a vízben.
Irodára minden cégnek szüksége van, de Klári ugyebár nem hisz az egyhelyben ülésben. A közösségi irodákat viszont pont neki találták ki, úgyhogy, amikor kiválasztotta leendő otthonát és a Metrodom Green mellett döntött, ez a lehetőség is egy fontos szempont volt. Illetve leginkább az, hogy egy közösségi irodában mindig új emberekkel lehet találkozni és beszélgetni, amit egyszerűen imád. És hát, ez kölcsönös. Klári igazi embermágnes, mindenki szereti őt, mert nyitott, elfogadó, nem ítélkezik – egyszerűen hisz az emberekben.
Klári ugyanakkor egy végtelenül higgadt nő. Még barátja, Gábor különcködései sem tudják felbosszantani, simán összeegyezteti a saját fékezhetetlen tempóját a fiú magának való életstílusával. Egy dolog tudja csak kihozni a sodrából: a környezet kizsákmányolása, amit ő a jövő elleni gonosz merényletnek fog fel. A klímadepresszió azonban nem Klári stílusa, a szorongást a maga részéről felesleges időpazarlásnak tartja – így nyilván abban sem hisz, hogy ha mindenki visszafogja magát, akkor megmenekül a Föld. Meggyőződése, hogy éppen a technikai innováció fogja az emberiséget kihúzni a csávából: a napelemek, a zöldtetők, az elektromobilitás és mindazok a közösségi és technológiai megoldások, amelyek lehetővé teszik, hogy a Földön élő egyre több ember mindig egyre kevesebb, de tiszta energia felhasználásával élhessen jobb és jobb életet. Ha valaki, ő aztán érti, mit jelent a fenntartható fejlődés. Nem véletlenül választotta a Metrodom Greent leendő otthonának, ahol mindez már most megvalósul, de a legjobban az ragadta meg, ahogy a vízzel bánnak: még a klímák kondenzvizét is felhasználják a zöld homlokzatra telepített, több ezer növény öntözésére. Egy csepp víz sem vész kárba, ami egyszerűen lenyűgözi Klárit.
A fogadóhelyiség elé telepített Bubi állomás is inspirálóan hat rá, amiben nem a konkurenciáját látja saját üzletének, hanem a szinergiát: egymást fogják erősíteni, emiatt még többen használják majd a tiszta, zöld és közösségi eszközöket.
Alig várják már, hogy esténként a párjával, legfőbb szellemi és lelki társával, Gáborral kiülhessenek a tetőteraszra beszélgetni, a sok zöld növény közé. Klári azt tervezi, hogy az új lakása nemcsak kívülről lesz tele növényekkel, de belül is olyan lesz, mintha egy dzsungelben élne. Már meg is vette az első berendezési tárgyat: egy trendi locsolókannát, amit soha nem kell lecserélnie, sőt, várhatóan még ötszáz év múlva is makulátlan állapotban fog előkerülni az ásatásoknál.